Nina Nowak
≡ menu

Śpiewała przed papieżem, w czwartek wykona kolędy w Filharmonii. Koncert Niny Nowak

 

Specjalizuje się m.in. w muzyce klasycznej, symfonicznej, operetce i musicalu. Uwielbia utwory o miłości. Nina Nowak wystąpi w czwartek (4 stycznia) o godz. 19 w Filharmonii Podkarpackiej. Zaśpiewa kolędy świata. Tego koncertu nie możecie przegapić.

Pochodzi z arystokratycznej rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi, urodziła się w Przemyślu. Po studiach wyjechała do USA, gdzie w 1999 r. wygrała prestiżowe stypendium wokalne ufundowane przez NASA w Teksasie na Akademii Muzycznej w Houston w klasie prof. Deborah Harrey.
Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azję śpiewając zarówno muzykę klasyczną poprzez musical, muzykę filmową jak i również muzykę rozrywkową. Zajmuje się również kompozycją.
Artystka występuje też w Polsce z wieloma polskimi prestiżowymi orkiestrami pod batutą takich dyrygentów jak: Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk czy Tadeusz Serafin.


Jednak najpiękniejszym wydarzeniem w życiu śpiewaczki była współpraca z Ojcem Św. Janem Pawłem II, celebracja mszy świętych na Watykanie, wspieranie Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży, którym przewodniczył Ojciec Święty.

Trzy lata temu razem z Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles nagrała muzykę u boku Andrea Bocellego - najpiękniejsze miłosne duety w premierze filmu pod tytułem „Namiętność to ja” oraz muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do filmu „Gladiator’’.

VMD Script logo