Nina Nowak
≡ menu

Nina Nowak, prof. Dariusz Dudek – międzynarodowa śpiewaczka i światowej sławy kardiolog wspierają chore kobiety Podkarpacia

 

Rewelacyjny koncert Niny Nowak. Piękna, wartościowa uroczystość miała miejsce na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w Dniu Kobiet.
Czołowa polska śpiewaczka Nina Nowak 8 marca wystąpiła na zamkowej scenie, dedykując swój koncert kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi, zrzeszonym w Stowarzyszeniu Metalowych Serc, amazonkom oraz paniom, które wygrały walkę o życie.


Nina Nowak – zaśpiewała  dla kobiet  Przemyśla i regionu  Podkarpacia
Współpracująca z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi na świecie takimi jak  m.in.London Symphony Orchestra, New York Radio Symphony  ,New York Philharmonic, Berlin Philharmonic Orchestra,Los Angeles Philharmonic, Israel  Symphony Orchestra, Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki-Opera Narodowa w Wiedniu ---pochodząca z Przemyśla śpiewaczka Nina Nowak zaśpiewała przed licznie  zgromadzoną publicznością m.in. najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i przeboje z gatunku  polskiej i międzynarodowej  muzyki filmowej, oraz kompozycje własne artystki .

Wydarzenie dedykowane było wszystkim kobietom, a w szczególności tym, które zmagają się z chorobami nowotworowymi oraz tym, które walkę z rakiem już wygrały, a także paniom zrzeszonym w przemyskim Stowarzyszeniu Metalowych Serc, jak również amazonkom nie tylko z Przemyśla, ale i całego Podkarpacia, które przeszły zabieg mastektomii. Również do nich kilka słów powitania skierowała przed koncertem zarówno sama artystka, jak i prezydent Przemyśla Robert Choma, który złożył okazjonalne życzenia wszystkim kobietom z okazji ich święta.

 

Nina Nowak – gość honorowy uroczystości prof. Dariusz Dudek
Gościem honorowym wydarzenia był światowej sławy kardiolog  prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, ordynator II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który tego dnia wyróżniony został odznaczeniem „Zasłużony dla powiatu przemyskiego” .W akcie tym wzięli udział  Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek,Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski oraz Honorowa Prezes Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu lek.med kardiolog Alicja Pietruszka-Zasadny.

Prof. Dariusz Dudek  swoją wiedzą i autorytetem wielokrotnie wspierał  już przemyski szpital, a 8 marca, w ramach wydarzenia, wygłosił specjalną prelekcję poświęconą najnowocześniejszym metodom wykorzystywanym w leczeniu schorzeń kardiologicznych.

 Profesor od 1999 r. wdrażał program interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych wykonując pierwsze zabiegi angioplastyki w zawale serca w Zakładzie Hemodynamiki i Angiokardiografii UJCM. Od 2001 roku opracował koncepcję farmako-mechanicznego leczenia zawału serca. Następnie rozwinął program interwencyjnego leczenia zawału serca poprzez pierwotną PCI oraz stworzył sieć ośrodków kardiologii inwazyjnej do leczenia zawału serca.W roku 2008 wprowadził po raz pierwszy w Polsce wraz z zespołem hybrydowym kardiologów i kardiochirurgów Instytutu Kardiologii UJ CM metodę przezskórnej implantacji zastawki aortalnej.

Od 1999 roku jest dyrektorem Międzynarodowych Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej New Frontiers in InterventionalCardiology oraz Peripheral Interventions for Cardiologistsw Krakowie. W latach 2011-2013 objął funkcje Przewodniczącego Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W kadencji 2009-2011 został powołany na Przewodniczącego Komitetu Komisji Programów Naukowych Stowarzyszenia Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI ESC). W latach 2014-2016 został wybrany na Przewodniczącego Komitetu do spraw Międzynarodowych EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W kadencjach 2014-2016, 2016-2020 został powołany na Przewodniczącego Rady Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum. W kadencji 2016-2018 objął funkcję Przewodniczącego Komitetu do spraw Edukacji i Szkoleń EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego Jest także inicjatorem mnóstwa kampanii i akcji społecznych dla pacjentów.

Na koncercie obecny był także wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, który osobiście powitał wszystkie zebrane panie ,oraz zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak.


Nina Nowak – rodowita Przemyślanka
Nina Nowak urodziła się w Przemyślu. Naukę gry na fortepianie zaczęła w wieku zaledwie 2 lat u boku swojej babci,  słynnej pianistki oraz u boku swojej mamy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec.Zrobiła również doktorat z zakresu nauk muzycznych  wokalistyki i fortepianu na Akademii Muzycznej  w Katowicach w klasie prof.E.Sąsiadka. Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azje śpiewając zarówno muzykę klasyczną,muzykę sakralną poprzez musical, muzykę filmową jak i również muzykę rozrywkową.

 W  2012 r. ONZ wyróżniło Ninę Nowak nagrodą specjalną za jej charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II a także podczas mszy celebrowanej przez papieża Franciszka na Watykanie. Od 2004 roku śpiewaczka współpracuje z Krzysztofem Pendereckim.

 W marcu 2014 r. zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy Państw wspierających pokój na świecie.

 7 czerwca 2012 roku na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej GALI UEFA EURO 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na otwarciu Mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W 2016 roku zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W 2017 roku zaśpiewała  w Izraelu  na Światowej  Gali Pokoju z Israel Symphony Orchestra.

 Nad całością koncertu i sztabem ekip od spraw technicznych całej uroczystości czuwała perfekcyjnie dyrektor Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu Renata Nowakowska. Cała sekcja medyczna koncertu została przygotowana przez doktor kardiolog Alicję Pietruszka-Zasadny, prezesa Stowarzyszenia Metalowych Serc.

– Poprzez muzykę zawsze staram się dawać kobietom walczącym o życie nadzieję i siłę do walki z chorobą. Z wieloma z pań, którym dedykowany był koncert, pozostaję w stałym kontakcie i wiem, jak ważne są dla nich takie gesty wsparcia – powiedziała już po wydarzeniu przemyślanka Nina Nowak.

VMD Script logo