Nina Nowak
≡ menu

KONCERT NINY NOWAK - ŚWIATOWEJ SŁAWY ŚPIEWACZKI KLASYCZNEJ

 

Melodie z Irlandii, Francji, Austrii, Niemiec i Ameryki Północnej przeplatane tradycyjnymi polskimi kolędami. Wszystko w wykonaniu pochodzącej z Podkarpacia - urodzonej w Przemyślu śpiewaczki klasycznej - Niny Nowak. To wczorajszy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej. Podczas koncertu melomani mogli usłyszeć między innymi najstarszą kolędę świata.

Jedyną pewną informacją o pochodzeniu tej pieśni „Adeste Fideles” jest imię i nazwisko kopisty, który zapisał tekst ORAZ melodię tej popularnej pieśni irlandzkiej. Była pieśnią powitalną i pochwalną między innymi na północy Francji. Nuconą podobnie jak inne kolędy w Nowym Roku.

Z kolei według legendy prawykonanie kolędy „Cicha noc” odbyło się przy akompaniamencie gitary. Austriacy dwusetną rocznicę jej powstania świętować będą przez cały rok. W Filharmonii Podkarpackiej melodię, którą nuci już cały świat, a którą przetłumaczono na 300 języków i dialektów przypomniała Nina Nowak. Artystka współpracuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami na świecie - jak: London Philharmonic Symphony Orchestra, New York Philharmonic, czy Berlin Philharmonic.

Urodziła się w Przemyślu. Naukę rozpoczęła w wieku trzech lat w klasie fortepianu u swojej babci - słynnej pianistki księżnej Anny Jankowskiej-Sapiecha. Śpiewaczka wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles u boku Andrea Bocellego - wykonała najpiękniejsze miłosne duety w premierze filmu „Namiętność to ja”. Uczestniczyła też w nagraniu muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do filmu „Gladiator”. Cztery lata temu zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

VMD Script logo